Kenia, Kenia

Hotel: Zakwaterowanie Ktn

Atuty hotelu

Oferta jest dostępna! kod oferty: KERNBW - 5146
Nasza prowizja
0 zł
Cena całkowita
nieznana

Kategoria:

***

Region:

Opis oferty:

 

Położenie:

Mombasa- 2 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu *** (Nyali Sun Africe lub podobny hotel). Wygodny hotel położony przy plaży. Pokoje: 2 i 3-osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, klimatyzacją, balkonem/tarasem. Do dyspozycji gości: restauracja, bar i basen. Wyżywienie: śniadanie, lunch i kolacja, napoje do posiłków dodatkowo płatne.
Safari - 10 rozpoczętych dób hotelowych w tzw. lodge - wygodne, często budowane w lokalnym stylu hotele kategorii ***. Położone bezpośrednio na terenach parków narodowych lub w ich pobliżu, bardzo często z możliwością obserwacji zwierząt z hotelowego tarasu czy pokoju. Lodge często budowane są przy wodopojach, gdzie zwłaszcza wieczorami gromadzą się zwierzęta. Możliwe lodge namiotowe. Pokoje: skromnie wyposażone pokoje z łazienkami (bez klimatyzacji, TV i telefonu), możliwość dostawki. Wyżywienie: śniadania, lunche i obiadokolacje najczęściej w formie bufetu, choć w niektórych lodgach czasami posiłki podawane są do stolika (możliwe śniadania i/lub lunche w postaci pakietów podróżnych). Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar oraz często ogród, basen i sklepik z pamiątkami. W niektórych lodgach prąd i ciepła woda dostępna jest tylko w określonych godzinach. Przy płatności kartą w lodgach doliczane jest 5% do wartości rachunku. W Serngeti możliwe 2 osobne safari, lub 1 długie (w zależności od lokalizacji lodgy).
Mombasa- 2 rozpoczętye doby hotelowe, zakwaterowanie w hotelu wybranym z oferty "Kenia - Wczasy w Mombasie".

Program:

Dzień 1
Zbiórka na poszczególnych lotniskach przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Międzylądowanie techniczne (w Egipcie lub na Cyprze, ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Wieczorem przylot na lotnisko Moi w Mombasie. Po odprawie paszportowo-wizowej powitanie przez rezydentów na lotnisku i transfer do hotelu *** (Nyali Sun Africa lub podobny skromny hotel). Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2
Śniadanie i czas wolny na odpoczynek po podróży, kąpiele morskie i słoneczne. Lunch, obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 3
Po śniadaniu transfer na międzynarodowe lotnisko Moi, przelot do Nairobi. Następnie zwiedzanie muzeum Karen Blixen - domu, w którym mieszkała pisarka, znanego z filmu "Pożegnanie z Afryką". W muzeum zobaczymy pamiątki z życia pisarki oraz rekwizyty z filmu. Lunch a następnie przejazd do Arushy w Tanzanii, zakwaterowanie w lodgy (np. Moivaro Lodge & Estate). Czas wolny, w trakcie którego będzie możliwość nawiązania bliższego kontaktu z miejscową ludnością. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 320 km).
Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Tarangire -„tanzańskiego Amboseli". Piknik lunch w postaci pakietów podróżnych, a następnie popołudniowe safari na terenie parku, który słynie głównie z występowania niezliczonej ilości słonia afrykańskiego. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w okolicach Karatu. (Trasa ok. 240 km).
Dzień 5
Po śniadaniu, całodniowa wycieczka nad Jezioro Eyasi, gdzie będzie szansa na interakcję z plemionem Hadzabe (dodatkowo płatne ok. 45 USD/os.). Jedno z niewielu plemion, które w dalszym ciągu podąża za kulturą i tradycją swojego plemienia. Możliwość uczestniczenia w życiu codziennym Hadzabe: wyjście z mężczyznami na polowanie, rozpalanie ogniska, budowanie chat, nauka języka. Lunch w postaci pakietów. Następnie powrót do lodgy, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 120 km ).
Dzień 6
Śniadanie a następnie przejazd w kierunku krateru Ngorongoro, zwanego "rajem Afryki", a przez przyrodników ósmym cudem świata. Krater położony jest w zachodniej części Wielkiego Rowu Afrykańskiego ciągnącego się od doliny rzeki Jordan na Bliskim Wschodzie do Mozambiku wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wulkan Ngorongoro był aktywny ok. 2 mln lat temu, po czym uległ zapadnięciu pozostawiając największą na świecie kalderę o pow. ok. 260 km2 i średnicy dochodzącej do 22 km. Na dnie krateru żyją setki dzikich zwierząt: lwy, słonie, nosorożce, gnu, zebry, bawoły, antylopy, flamingi i inne ptaki, które będzie można wypatrywać podczas ok. 2-godzinnego safari. Lunch w postacie pakietów podróżnych. Dla chętnych wizyta w wiosce Masajów (dodatkowo płatna, ok. 25 USD/os.), w programie zwiedzanie domów pasterzy, masajskie tańce i zwyczaje, możliwość zakupu rękodzieła Masajów. Przejazd do lodgy w ok. Jeziora Ndutu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 7
Poranne wypatrywanie zwierząt nad Jeziorem Ndutu, powrót do lodgy na śniadanie a następnie przejazd do Doliny Seronera - centralnej części parku Serengeti, który jest znaną na całym świecie ostoją zwierząt. Lunch oraz zakwaterowanie w lodgy w okolicy Serengeti a następnie popołudniowe 2-godzinne safari. Powrót do lodgy, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 120 km ).
Dzień 8
Wcześnie rano i po południu safari w Dolinie Seronera. Obserwacja zwierząt jest łatwa ze względu na niską roślinność - park porasta sawanna z rosnącymi gdzieniegdzie akacjami. Krajobraz urozmaicają liczne, niewielkie rzeki, jeziora i bagna. W parku można spotkać słynną "wielką afrykańską piątkę" dzikich zwierząt: słonia, nosorożca, lwa, lamparta i bawoła. Śniadanie i lunch w lodgy, a w ciągu dnia czas wolny. Możliwe jedno długie safari (w zależności od położenia lodgy) - wyjazd po śniadaniu, lunch w formie pakietów, po południu czas na relaks. Powrót do lodgy, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km).
Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu, wyjazd w kierunku północnego Serengeti, po drodze krótkie safari w Dolinie Seronera. Ogromna sawanna w północnym Serengeti jest znana jako centrum wielkiej migracji. Krajobraz charakteryzuje się rozległymi połaciami sawanny przeplatanymi akacjami i lasami rzecznymi. Dzika przyroda rozciąga się wzdłuż brzegów rzeki Mara, a zwiedzający mogą zobaczyć doroczny spektakl pół miliona migrujących gnu. Spotkać tu można takie zwierzęta jak bawoły, zebry, gazele, żyrafy, a także lwy i lamparty. Lunch w lodgy a następnie popołudniowe safari w obszarze Lobo. Obiadokolacja, nocleg w lodgy w północnej częściSerengeti. (Trasa ok. 150 km ).
Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu, poranne wypatrywanie zwierząt w Serengetii, a następnie przejazd nad Jezioro Natron, położonego u podstawy jedynego aktywnego wulkanu w Afryce Oldonyo Lengai (Góra Boga). Jest jednym z najbardziej alkalicznych jezior na świecie zasilane przez bogate w minerały gorące źródła a jego głębokość to zaledwie 3 metry. Jest też domem dla milionów maleńkich skorupiaków, przyciągając dosłownie tysiące mniejszych flamingów, dlatego jest jednym z najważniejszych miejsc lęgowychtych ptakówna ziemi. Lunch, obiadokolacja oraz nocleg w lodgy w ok. Jeziora Natron. (Trasa ok. 250 km).
Dla chętnych wspinaczka na wulkan Oldonyo Lengai (koszt ok. 115 USD/os.), wyjście ok. północy, powrót do lodgy ok. godziny 10:00 następnego dnia.
Dzień 11
Śniadanie, następnie ok. godziny 10:30 obserwacja flamingów, podziwianie wodospadów, kąpiel w Jeziorze Natron. Lunch, obiadokolacja oraz nocleg w lodgy.
Dzień 12
Po śniadaniu, przejazd do Arushy po drodze lunch w postaci pakietów podróżnych. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Arushy. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 13
Śniadanie a następnie przejazd z Arushy do Mombasy. Zakwaterowanie w wybranym hotelu na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. (Trasa ok. 650 km).
Dzień 14
Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych np. Mombasa City Tour (koszt ok. 45 USD/os.).
Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi i czas wolny, możliwość korzystania z ogólnodostępnej infrastruktury hotelu. Po południu transfer na lotnisko w Mombasie i wylot samolotem czarterowym do Polski.
Dzień 16
Międzylądowanie techniczne w Egipcie lub na Cyprze (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Przylot do Polski.

Świadczenia:

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem, przelot wewnętrzny Mombasa-Nairobi (limit bagażu20 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (14 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach i lodgach ***, przejazdysamochodami terenowymi i mikrobusami, transfery lotnisko-hotel-lotnisko (transfery możliwe bez polskojęzycznej opieki), wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego rezydenta w Mombasie, opiekę polskiego pilota podczas safari (1 osoba na grupę, przesiada się pomiędzy busami) oraz miejscowego kierowcy - specjalisty podczas safari (1 osoba na busa, j. angielski), program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: opłat za wstępy do parków narodowych, opłaty za napiwki dla kierowców i przewodników lokalnych (łącznie koszt uczestnictwa w programie ok.995 USD/os., płatny pilotowi jako pakiet). Pakiet nie obejmuje: napiwków dla bagażowych i kelnerów, dodatkowych posiłków i napoi, wydatków osobistych, wycieczek lokalnych, wizy kenijskiej (procedura wizowa wg. aktualnych przepisów, koszt ok. 50 USD/os.) oraz wizy do Tanzanii (ok. 50 USD/os., płatnej na granicy z Tanzanią).
Wycieczki lokalne: wioska masajska (ok. 25 USD/os.), wizyta z plemienem Hadzabe (ok. 45 USD/os.), trekking na wulkan Oldonyo Lengai (koszt ok. 115 USD/os.).
Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 05.03.2020 r. i mogą ulec zmianie.

Wycieczki lokalne:

Mombasa City Tour
Rozpoczniemy od zwiedzania Fortu Jezus, zabytku wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, którego historia nierozerwalnie wiąże się z historią całego miasta. Potem udajemy się na spacer ulicami starego miasta, podczas którego możemy podziwiać budynki z czasów kolonialnych nawiązujące do architektury arabskiej z pięknie rzeźbionymi drewnianymi drzwiami. Podczas spaceru mamy okazję zobaczyć plac Rządowy, znajdujący się tuż obok starego portu oraz jeden z najstarszych meczetów w Mombasie. Następnie pojedziemy na Aleję Baobabów, gdzie możemy zrobić sobie zdjęcie z jednym z największych baobabów na wyspie. Udamy się również pod kły - symbol Mombasy, a na koniec do manufaktury plemienia Akamba, które od pokoleń zajmuje się rzeźbieniem figur z drewna egzotycznego, gdzie będzie możliwość zakupów ich produktów. Cena ok. 45 USD/os.

Inne:

Ważne Informacje:
Szczepienia: zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (ze względu na przejazd z Kenii, gdzie żółta febra jest endemiczna) - wymagane jest posiadanie żółtej książeczki.
Porady ogólne:
Na safari należy zabrać elastyczną torbę (pojemność ok. 60 litrów), , a nie sztywną walizkę. Po przylocie istnieje możliwość przepakowania bagaży i pozostawienia części bagażu w hotelu w Mombasie. Pozostawione bagaże są odbierane przez Klientów po powrocie z safari lub rozwożone do hoteli pobytowych przez rezydentów (należy to zgłosić pilotowi przed safari). Sugerujemy zabranie ze sobą chust, które będą chroniły twarz przed kurzem i wiatrem. Przyda się także kapelusz przeciwsłoneczny i krem z wysokim filtrem. Jeśli chodzi o ubiór, to temperatura w ciągu dnia jest zmienna (rano i wieczorem chłodno, a w ciągu dnia gorąco). Dlatego sugerujemy zabranie ze sobą odpowiednich ubrań, które mogą także stanowić dodatkową ochronę przed insektami. W dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz nie zakładać ubrań w kolorze granatowym, co może przyciągnąć insekty. Radzimy zabranie lornetek do wypatrywania zwierząt, latarek (niektóre alejki w lodgach są słabo oświetlone) oraz repelentów na komary. Na terenach parków telefony komórkowe często nie mają zasięgu, warto zabrać adaptery do gniazdek brytyjskich. W recepcji do dyspozycji telefon, płatny (zwykle drogi) jednak często zdarzają się także awarie telefonów stacjonarnych. Dobrze mieć ze sobą wymienioną niewielką ilość pieniędzy na szylingi kenijskie potrzebnych do drobnych zakupów/kawy, herbaty na postojach - stacjach benzynowych/lokalnych sklepikach. Należy zabrać tylko dolary wydane po 2006 r.

Wizy:

Wiza do Kenii:
Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Kenii oraz wiza.
Od 01.01.2021 zmianie ulega sposób wizowania w Kenii. Przed wylotem do Keniiistnieje obowiązek uzyskania wizy tylko online na stronie: www.evisa.go.ke .
Osoby, które nie zawizują się drogą elektroniczną i nie otrzymają dokumentu, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu w Warszawie.
O szczegółową instrukcję wizowania prosimy pytać opiekunów rezerwacji.
Uwaga! Dzieci do 16 roku życia są zwolnione z obowiązku wizowego pod warunkiem, że podróżują z opiekunami prawnymi.
Dotyczy obowiązku wypełnienia formularza zdrowotnego i posiadania kodu QR przed przylotem do Kenii
Przed przylotem do Kenii należy zarejestrować się i wypełnić ankietę online dostępną na stronie: wypełnienia wniosku dostępny jest u opiekunów rezerwacji.
Przylatując do Kenii należy okazać negatywny wynik testu RT PCR na COVID 19 zrobiony nie wcześniej niż 96 h przed przylotem (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski).
"

Wizy - informacje dla sprzedawców:


META Description:

Najpiękniejsze symbole Afryki - słonie, żyrafy, zebry, antylopy i lwy • Tarangire - tanzańskie Amboseli • Tanzańskie jeziora: Jezioro Eyasi, Jezioro Natron, Jezioro Ndutu • Serengeti - królestwo dzikich zwierząt • Ngorongoro - wygasły wulkan • Dolina Seronera • Trekking na aktywny wulkan Oldonyo Lengai (Góra Boga) • plaże nad Oceanem Indyjskim

Uwagi do programu:

Z dniem 28.08.2017 zmieniły się przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego w Kenii i Tanzanii (od 01.06.2019 r.). W związku z nowo obowiązującym prawem używanie, produkowanie i importowanie toreb foliowych w Kenii i Tanzaniijest nielegalne i karane wysoką grzywną (nawet do 38 tys. USD) lub karą pozbawienia wolności do 4 lat. Podróżni przyjeżdżający do Kenii i Tanzanii z foliowymi torbami w bagażu (dot. reklamówek, foliówek, jednorazówek, również tych z zakupami ze sklepów w strefie bezcłowej), zobligowani są do pozostawienia ich na lotnisku. Zalecamy by zamiast foliowych toreb używać toreb materiałowych lub papierowych. Kenia i Tanzania jest jednym z krajów z najbardziej rygorystycznym prawem dotyczącym plastikowych toreb.
Ważne Informacje:
Szczepienia: zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (ze względu na przejazd z Kenii, gdzie żółta febra jest endemiczna) -wymagane jest posiadanie żółtej książeczki.
Porady ogólne:
Na safari należy zabrać elastyczną torbę (pojemność ok. 60 litrów), a nie sztywną walizkę. Po przylocie istnieje możliwość przepakowania bagaży i pozostawienia części bagażu w hotelu w Mombasie. Pozostawione bagaże są odbierane przez Klientów po powrocie z safari lub rozwożone do hoteli pobytowych przez rezydentów (należy to zgłosić pilotowi przed safari). Sugerujemy zabranie ze sobą chust, które będą chroniły twarz przed kurzem i wiatrem. Przyda się także kapelusz przeciwsłoneczny i krem z wysokim filtrem. Jeśli chodzi o ubiór, to temperatura w ciągu dnia jest zmienna (rano i wieczorem chłodno, a w ciągu dnia gorąco). Dlatego sugerujemy zabranie ze sobą odpowiednich ubrań, które mogą także stanowić dodatkową ochronę przed insektami. W dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz nie zakładać ubrań w kolorze granatowym, co może przyciągnąć insekty. Radzimy zabranie lornetek do wypatrywania zwierząt, latarek (niektóre alejki w lodgach są słabo oświetlone) oraz repelentów na komary. Na terenach parków telefony komórkowe często nie mają zasięgu, warto zabrać adaptery do gniazdek brytyjskich. W recepcji do dyspozycji telefon, płatny (zwykle drogi) jednak często zdarzają się także awarie telefonów stacjonarnych. Dobrze mieć ze sobą wymienioną niewielką ilość pieniędzy na szylingi kenijskie potrzebnych do drobnych zakupów/kawy, herbaty na postojach - stacjach benzynowych/lokalnych sklepikach. Należy zabrać tylko dolary wydane po 2006 r.
Ważne Informacje:
Szczepienia: zalecane przeciw żółtaczce zakaźnej, na terenie Tanzanii wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (ze względu na przejazd z Kenii, gdzie żółta febra jest endemiczna).

Szybki kontakt

image decription
Jesteś zainteresowany tą ofertą?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Zamówienie wstępne

Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od Doradcy Travelone.pl.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych do rezerwacji imprezy turystycznej doliczona została składka, którą Organizator turystyki w całości odprowadza na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Wysokość składki zależna jest od rodzaju transportu oraz miejsca docelowego imprezy i wynosi maksymalnie 15zł/os.

Wyrażam zgodę na kontakt drogą telefoniczną i elektroniczną w celu realizacji zamówienia (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne)

Nasza prowizja
0 zł
Cena całkowita
nieznana

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Zamówienie wstępne”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Czytaj całość
Jesteśmy marką należącą do spółki
Travelplanet.pl S.A.
Członek Polskiej Izby Turystyki
od 2001 roku
Od 2001 roku podróżowało z nami
ponad 1 000 000 klientów